Укр Рус

Чи потрібно міняти зубні щітки та пасти?

усі питання
Переважна більшість людей міняють зубну щітку тоді, коли вона приходить в абсолютну непридатність, стаючи схожою на кошлате чудовисько. Як виявилось, це дуже неправильно. Така щітка не просто не приносить користі, а заподіює шкоду, і ось чому.

По-перше, міняти зубну щітку потрібно тому, що щетини, які стирчать на всі боки, не вичищають мікробний наліт, оскільки втрачають здатність проникати стрункими рядками туди, куди їм призначено. По-друге, міняти зубну щітку потрібно тому, що на щетинах після довгого використання з'являються мікротріщини, через те, що зношується матеріал, з якого виготовлена щетина. Оскільки жодна людина не стерилізує зубну щітку перед використанням, то в мікротріщини і нерівності потрапляють мікроби із зубних відкладень і мікрочастки їжі. Ці дві складові відмінно уживаються, в сприятливих умовах вологої теплої ванної кімнати мікроби посилено розмножуються, і у результаті на старій зубній щітці можуть бути їх цілі колонії. По-третє, міняти зубну щітку необхідно тому, що стаючи  жорсткими від зносу щетини, що стирчать в різні боки, травмують ніжну слизисту оболонку порожнини рота, ще і заносячи туди мікроби, що не корисно в кращому разі, а в гіршому може привести до стоматиту.  Більшість стоматологів погоджуються у думці, що зубну щітку потрібно міняти кожні три місяці. Дослідження показують, що після трьох місяців звичайного використання зубні щітки значно менш ефективно видаляють зубний наліт із зубів і ясен у порівнянні з новими. Крім того, важливо міняти зубні щітки після того, як Ви перехворіли простудою, грипом, інфекцією порожнини рота або ангіною. Річ у тому, що ховаючись у щетинах, патогени можуть призвести до повторного зараження. Навіть якщо Ви не хворіли, в щетинах Вашої щітки можуть бути цілі їх колонії.

Міняти слід не лише щітки, але і зубну пасту.

Зубну пасту бажано періодично міняти. Вся справа у тому, що мікрофлора порожнини рота поступово звикає до використовуваної пасти, і при тривалому використанні одного і того ж виду, очисний ефект може значно знизитися. Тому рекомендується міняти зубну пасту кожного місяця. Також дуже часто стоматологи рекомендують використовувати відразу 2 пасти за наступною схемою: вранці Ви використовуєте лікувальну пасту (що вирішує певну проблему), а увечері чистите зуби профілактичною. Таким чином, якісна зубна паста і правильна система її використання гарантують Вам прекрасний результат! Піклуйтеся про свої зуби і ясна!

Також корисно знати:

Для чого потрібні ополіскувачі для ротової порожнини? Для чого потрібно використовувати зубні нитки? Чи існує сімейна зубна паста? Догляд за дитячими зубами! Що таке пародонтит?